top of page

פרויקט שורשים

roots PNG .png

במסגרת פרויקט "החזרה לשורשים" מגיעים יזמות ויזמים מנוסים לבתי ספר, מכללות, אוניברסיטאות ומרכזים קהילתיים, למקומות בהם למדו וצמחו.

הם פוגשים את הדור הבא של יזמות ויזמים פוטנציאליים, וחולקים את סיפורם האישי, במטרה לחשוף בפניהם את הדרך

היזמית ואת האפשרויות שהיא מזמנת, כאשר הם מציגים מודל לחיקוי.

 כאשר מדובר באנשים שגדלו בסביבה שלהםן (אפקט "כמוני"), יש למפגש פוטנציאל לייצר הזדהות מעמיקה של הנוער,

לחזק אצלםן תחושת מסוגלות, ואת ההבנה שגם הן/ם יכולות/ים להעז, ליזום ולהגשים.     
בצורתו הרחבה של הפרויקט מארחים בתי הספר יזמים על פי תיאום מראש, בד"כ יזמים שגרים או עובדים בקרבת בית הספר. 

יזמים/ות, בתי ספר - רוצים/ות להשתתף בפרויקט? 

השלימו את הטופס הבא ונחזור אליכם/ן

מה הרקע שלכם?

נהדר, הטופס שהזנת התקבל ונחזור אליך בקרוב מאוד

טעות במילוי הטופס, אנא וודאו שנית

מכתב פניה

מכתב הפניה פונה אל מנהלי/ות בתי הספר, אך מזמין גם את ההורים וציבור המורים לפעול לקידום הפרויקט.

מפגשים אחרונים

בית ספר על יסודי משגב

בית הספר קציר על יסודי משגב, לקח חלק בשבוע היזמות הבינלאומי בפרויקט "בחזרה לשורשים" שהתקיים בתאריכים 17-24/11/19. במסגרתו בוגרי ביה"ס משגב חזרו לבית הספר לפגוש את התלמידים ולספר על המסלול שעברו, על המיזם או החברה שהקימו. כ-600 תלמידים מכיתות ז' עד כיתות י' שמעו הרצאות, נהנו וקיבלו השראה מסיפורם האישי. שבוע היזמות בבית הספר היה הצלחה גדולה וזימן מפגשים מעניינים עם היזמים, נתן חומר למחשבה לתלמידי כיתות ט' העסוקים השנה בבחירות למגמות השונות לקראת כיתה י'. בסוף כל הרצאה התלמידים שאלו את היזמים שאלות על המיזם ובמיוחד האם ביה"ס משגב עזר להם בחייהם הבוגרים. כמו כן כל מרצה נתן/ה טיפים לנערים: לא להיות עצלנים, לחשוב מחוץ לקופסה, מוטיבציה ועוד. מי ייתן ומפגשים אלו עוררו בהווה אצל הנוער משהו מיוחד עליו נשמע בעוד כמה שנים והם יהיו האורחים הבאים בביה"ס קציר. תודה רבה לגב' רותי קארסו, אמא של תלמידה מכיתה ז', שחשפה בפני בית הספר את פרויקט "בחזרה לשורשים". רותי השקיעה רבות בחיפוש היזמים, חשבה על כל פרט בתכנון ושיתפה פעולה עם הצוות החינוכי של ביה"ס קציר להצלחת הפרויקט ועל כך הערכתנו הרבה. ותודה ליזמים המוכשרים: ליטל רוטשילד, אור בירון, גל חרמון וטל פז.

עירוני ט תל אביב

לחזור לתיכון הזוי. מוזר. מרגש. היום הוזמנתי לדבר מול 250 תלמידי כיתות י', בתיכון שבו למדתי, במסגרת שבוע היזמות הגלובלי. להציג את מי שאני, להסביר מהי יזמות עבורי ולדבר על כל הכשלונות וההצלחות במהלך הדרך. האמת היא, שהיה בעיקר מרגש. מרגש בעיקר כי אתה מבין כמה עברת מאז, מרגש לראות חלק מהמורים שלימדו אותי, שעדיין מלמדים שם. מרגש כי אתה רואה את העיניים של התלמידים המתבוננות בך, ורואה איזה ניצוץ בעיניים של אחד מהם, בתקווה שהצלחת להשפיע עליו. וכל זה ברגשות מעורבים, שאתה יודע שהם כבר יודעים וחושבים אחרת מאיתנו, לעומת מה שאנחנו היינו בגילם.

סוקולוב בת ים

מירב קינן, מנכ"לית איגוד ההייטק והתעשיינים, חזרה לביה"ס סוקולוב בבת ים במסגרת פרויקט "חזרה לשורשים" והפעם לכבוד יום האישה הבינלאומי. מירב כתבה את המילים הבאים אודות המפגש המרגש בבית הספר בה גדלה: "כל בוקר צעדתי לבית הספר סוקולוב בחולצה כחולה עם סמל וילקוט. את ההתרגשות שאחזה בי כשחזרתי לבקר בבית ספרי בכדי להרצות בפני ילדי כיתות ו' במסגרת יום האישה קשה לתאר. פגשתי את המנהלת עינת, סיירתי עימה בביה"ס, בכיתות ובמגרש המשחקים בו שיחקתי בילדותי. הילדים היו נהדרים, הבנות הקשיבו והבנים התלוננו על כך שמקדישים לבנות תשומת לב. גאה לקחת חלק בפרוייקט זה ובקידום נשים בישראל. המפגש המיוחד מילא אותי באנרגיות טובות ומקווה שגם נתן השראה לילדים המתוקים."

bottom of page