top of page

השקת שבוע היזמות העולמי 2022

הלחיצה על הכפתור להתנעת המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב

13. 11 . 2022

שבוע היזמות העולמי יושק בטקס הלחיצה על הכפתור בבורסה בתל אביב ב-13 בנובמבר. במסגרת האירוע, אנחנו נארח יזמים.ות ומשקיעים.ות מיפן, ארה"ב, בחריין וישראל, ונתמקד בטכנולוגיות חדשניות שנועדו לתת מענה לאתגרים עולמיים. התוכנית כוללת שולחנות עגולים עם יזמים.ות ומפגש עם יזמיות המתמקד באתגרי עולם היזמות.

ההשתתפות מותנית בהזמנה.

רעיונות עיצוב נושא ראשי.png

סדר יום

08:15-08:30 רישום והתכנסות

08:45-10:00 דברי פתיחה וברכות

אלה מטלון, יו"ר רשת היזמות הגלובלית בישראל

אמיל זיאדה, עמותת תפוח

דריה לשם,  יזמים צעירים 

רים ג'אסים, חוקרת כלכלה ויזמות

ארמנדו ויטרייזם ומשקיע, מנכ"ל Neubloc, שותף בגוף ההשקעות Ameritege Technology Partners. מתמחה בתחום הבינה המלאכותית

נורה נסייר מנסא, מנכ"לית ומייסדת שותפה, ומנהלת פיתוח בחברת Nurami Medical

שרית ברמן, כלכלנית במחלקה הכלכלית בבורסה לניירות ערך

טומוהירו טאקיימייסד ומנכ"ל חברת הייעוץ מקוטו

תומאס ר. ניידס, שגריר ארה"ב בישראל

שגריר ארה"ב
אורחי הכבוד

אורחי הכבוד

reem.jfif

רים ג'אסים

חוקרת כלכלה ויזמות.

  • Grey LinkedIn Icon

גב' רים היא מועמדת לדוקטורט וחברת דירקטוריון כלכלה ומימון ציבורי באוניברסיטת Friedrich Schiller Jena (גרמניה). נושא המחקר שלה הוא גיוון כלכלי ויזמות נשית.

גב' רים עבדה בממשלת בחריין במשך 14 שנים, התפקיד האחרון שלה במסגרת זו היה מנהלת סיכונים ואבטחת איכות בקרן העבודה (Tamkeen) של ממלכת בחריין.

גב' רים מוסמכת 'Black Belt' מ-Anexas דנמרק וממכון 'Juran' בארה"ב. גב' רים בוגרת תואר שני במדעים ובשיווק מאוניברסיטת גלזגו קלדוניאן (סקוטלנד) ופרסמה מספר מאמרים על שיווק אלקטרוני ועמדות צרכנים כלפי קניות אלקטרוניות, נוסף על לימודי תואר שני בתחום "מדיניות טלקומוניקציה, רגולציה, ניהול שיווק" באוניברסיטת ניו ג'רזי. גב' רים היא בוגרת תוכנית נשים ויזמות (2013).

ארמנדו ויטרי תמונה.jpg

ארמנדו ויטרי

יזם ומשקיע, מנכ"ל Neubloc, שותף בגוף ההשקעות Ameritege Technology Partners. מתמחה בתחום הבינה המלאכותית.

  • Grey LinkedIn Icon

מר ויטרי התעסק בבינה מלאכותית מאז ימיו ב-MIT, בהתהוות המוקדמת של מיקרוסיסטם, סמליות ומכונות חשיבה של Sun.

כיום מר ויטרי הוא מייסד של חברת ייעוץ בינה מלאכותית, שחברותיה כוללות חברות Global 500 שונות, פעיל בקהילת ההשקעות בשלבי ה-Seed ועומד בראש קבוצת AI Special Interest של Keiretsu Forum  (קבוצת ההשקעות הפעילה ביותר בטכנולוגיית Seed, בעלת 55 סניפים ברחבי העולם). למר ויטרי יש השקעות במספר חברות המשתמשות בטכניקות AI במוצר שלהן והוא בעל ניסיון כמנכ"ל של סטארט-אפים שונים כדי להשיג השקעות בשלב המוקדם שלהן. הוא היה מעורב בשני סטארט-אפים שהפכו לחברות שהונפקו לבורסה - אחת מהן כמנהל מייסד.

מר ויטרי סיים תואר B.S בהנדסת חשמל מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס.

תמונה טום.jfif

טומוהירו (טום) טאקיי

מייסד ומנכ"ל חברת הייעוץ מקוטו. פרופסור אורח באוניברסיטת טוהוקו.

  • Grey LinkedIn Icon

מר טאקיי הקים את MAKOTO ביולי 2011 לאחר רעידת האדמה הגדולה במזרח יפן והחל לתמוך ביזמים ובעלי עסקים בטוהוקו. תוך התמקדות ביצירת סביבה יזמית, טום עבד עם METI, City of Sendai, JP Morgan וארגונים אחרים כדי ליישם מספר תוכניות הכשרה.

מר טאקיי הוא גם המייסד של EO North Japan, סניף טוהוקו של קהילת היזמים העולמית EO (ארגון היזמים).

טום נבחר כעמית קאופמן של קרן קאופמן האמריקאית ב-2011, ונבחר כאחד מ-88 "Energizers of Japan" ב-2017 על ידי פורבס.

מר טאקיי משמש כיום, בין היתר, כפרופסור אורח באוניברסיטת אלמא מאטר בטוהוקו, שם קיבל את הדוקטורט (במדעי החיים), התואר השני והתואר הראשון שלו.  

נורה תמונה.jpg

נורה נסייר מנסא

מנכ"לית ומייסדת שותפה, ומנהלת פיתוח בחברת נוראמי מדיקל.

  • Grey LinkedIn Icon

חברת נוראמי מדיקל פועלת להגברת ההחלמה לאחר ניתוח באמצעות חדשנות וטכנולוגיה בתיקון רקמות רכות. 

נוסף על עשייתה המדעית, גב' נסייר הקימה יחד עם קבוצת נשים את המיזם AWSC Arab women in Sciences & engineering. העמותה מעודדת נשים ותלמידות מהחברה הערבית להשתלב בעולם היזמות, המדע וההנדסה.

גב' נסייר נבחרה לאחת מ-50 הנשים המשפיעות של ישראל לשנת 2021 על ידי עיתון גלובס. 

גב' נסייר היא בוגרת תואר ראשון מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית ותואר שני מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.

אלה מטלון תמונה.jfif

אלה מטלון

יו"ר רשת היזמות העולמית, EFI - פורום היזמות הישראלי, משקיעת אנג'ל.

  • Grey LinkedIn Icon

גב' אלה מטלון מתמחה ביזמות הייטק. היא הרצתה קרוב ל-60 קורסי יזמות באוניברסיטאות מקומיות ובינ"ל ובתוכניות אקסלרציה שונות, ייעצה למאות יזמים בישראל ומחוצה לה, והרצתה בפורומים בינלאומיים מובילים, ובחמש יבשות. בנוסף, גב' מטלון משקיעה השקעות אנג'ל בחברות סטארט-אפ.
בתפקידים שונים לאורך הקריירה שלה רתמה את הקהילה הטכנולוגית לטובת קידום יזמות ויזמים צעירים, כולל פעילות בפריפריה החברתית.
בוגרת הטכניון (תואר שני במדעי המחשב) ואינסיאד (בדגש מימון ויזמות).

תומס ניידס מונה לשגריר ארה"ב בישראל ב-3 בנובמבר 2021, ולפני כן היה המנהל וסגן היו"ר של מורגן סטנלי. ניידס, עובד ציבור מכובד, כמו גם מנהיג עסקי, היה סגן שר החוץ לניהול ומשאבים של מחלקת המדינה האמריקאית בין השנים 2010 - 2013. קודם לכן, מר ניידס היה המנהל האדמיניסטרטיבי הראשי של מורגן סטנלי, סמנכ"ל התפעול ומזכיר המועצה.

ניידס כיהן כנשיא וכמנכ"ל Burson-Marsteller בניו יורק, והמנהל האדמיניסטרטיבי הראשי של קרדיט סוויס פירסט בוסטון, בוושינגטון הבירה. מר ניידס שימש גם כסגן הנשיא הבכיר של פאני מיי בוושינגטון בין השנים 1998 - 2001.

מר ניידס הגיש את כתב האמנה לנשיא יצחק הרצוג, שקיבל אותו, ב-5 בדצמבר 2021. מר ניידס שימש גם כראש הסגל של נציג הסחר של ארה"ב, מיקי קנטור, היה יועץ בכיר של יושב ראש בית הנבחרים, תומאס ס. פולי והיה יועץ בכיר לwhip בבית הנבחרים, טוני קואלו.

מר ניידס מכהן במועצות המנהלים של השותפות לשירות הציבור, ועדת ההצלה הבינלאומית, המועצה האטלנטית וקרן הברית העירונית. הוא חבר במועצה ליחסי חוץ ויו"ר מועצת המנהלים לשעבר של מרכז וודרו וילסון. מר ניידס קיבל תואר B.A. מאוניברסיטת מינסוטה, והוא חתן פרס השירות המצטיין של שר החוץ.

תומס ר. ניידס
שגריר ארה"ב בישראל

תמונת השגריר.jpg
שולחנות עגולים

שולחנות יזמות

שולחנות יזמות אינטראקטיביים

אנחנו מדברים.ות רבות על יזמות, אבל מה זה באמת אומר להיות יזם?

מה נדרש ממני כדי להיכנס לעולם הזה?

איך עושים את הצעד הראשון?

מהם הקשיים שבדרך?

מעבר להרצאות פנים אל פנים, התלמידים.ות יזכו למפגש אישי ושיח ישיר עם יזמים בעלי ניסיון בשטח, כדי לאפשר להם.ן לשאול שאלות, לדון באתגרים שבדרך ולשמוע ממקור ראשון על משמעות העשייה. "יזמות" היא כבר לא מילה גבוהה ומעורפלת, אנחנו מורידים.ות אותה לקרקע באופן שמאפשר לתלמידים.ות להרגיש שעולם היזמות לא רחוק ובלתי מושג עבורם.ן, אלא אפשרי לכל אחד ואחת מהם.

אתגרי היזמות
6T7A2831.jpg
אלה מטלון תמונה.jfif
  • Grey LinkedIn Icon

יו"ר רשת היזמות העולמית, EFI - פורום היזמות הישראלי, משקיעת אנג'ל

reem.jfif

רים ג'אסים

  • Grey LinkedIn Icon
תמונה אסתי בראנץ.jfif

אסתי ברנץ

  • Grey LinkedIn Icon

סמנכ"לית תפעול ראשית ומייסדת שותפה בחברת ANINA

מירי ברגר.jpg
  • Grey LinkedIn Icon

מייסדת שותפה ומנכ"לית בחברת 6Degrees

 

IMG_0274.JPG
  • Grey LinkedIn Icon

מנכ"לית ומייסדת שותפה, ומנהלת פיתוח בחברת נוראמי מדיקל

אתגרי היזמות

נורה נסייר - מנסא

מירי ברגר

מירי ברגר

מירי ברגר.jpg

מייסדת ומנכ"לית 6Degrees

גב' ברגר היא מעצבת תעשייתית בהכשרתה, סיימה תואר שני ממכון פראט ותואר B.F.A בעיצוב קרמי מהאקדמיה לאמנויות בצלאל. גב' ברגר בעלת פטנטים על עבודתה בעיצוב ובעלת ניסיון של למעלה מ-15 שנה במגוון רחב של פרויקטים בתחומי צעצועים, רהיטים, אלקטרוניקה ומוצרים רכים, ומתמחה בעיצוב מוצרים המתחשבים בצרכים, חומרים ושימושים לא שגרתיים.

המכשיר הלביש והמהפכני עטור הפרסים של חברת 6Degrees, מאפשר לאנשים עם אובדן מיומנות להשיג עצמאות באמצעות שליטה נטולת מגע במכשירים חכמים. הציוד הלביש מתרגם תנועה לפקודות (החלקה, זום, לחיצה וכו') בעוד שה-AI המוטמע שלו מסתגל ליכולות הפרטניות (טווח, רעד וכו').

אסתי בראנץ

תמונה אסתי בראנץ.jfif

מעצבת מוצר, חוקרת מזון, יזמת ומייסדת שותפה ב'אנינה'

גב' בראנץ בעלת תואר בעיצוב תעשייתי מבצלאל. לפני פועלה בחברת 'אנינה', גב' בראנץ הקימה עסק עצמאי לעיצוב גרפי ותפאורה והייתה שותפה למיזם ללימוד וחינוך ילדים דרך רשת משחקים באונליין.

כיום, כמייסדת שותפה בחברת אנינה, גב' בראנץ מרכזת את תחום הקיימות והאימפקט המשלב בתוכו עיצוב וחדשנות.

הטכנולוגיה של 'אנינה' הומצאה כפתרון לבעיית בזבוז המזון העולמית הכוללת הטמנה של תוצרת חקלאית טובה למאכל עקב נראותה החריגה בלבד. ב'אנינה' מעצבים מחדש ירקות טריים וטעימים בעלי נראות ויזואלית פחותה (צורה, גודל וצבע חריגים) לעומת מוצרי מזון נחשקים, עשירים בירקות ונוחים לשימוש. נוסף על כך, חיי המדף של הירקות מתארכים ל-12 חודשים ע"י ייבוש, דבר המאפשר אחסון ללא קירור או צריכה אנרגטית מכל סוג.

משחק יזמות

נבחן יחד מגמות בנושא אתגרים עולמיים בדרך שונה ונעלה את המודעות, נבין ונרגיש את הערך של בעיות עולמיות ופתרונות טכנולוגיים חדשניים.

משחקי יזמות

אחת ממטרותינו המרכזיות היא קידום יזמות בקרב יזמים צעירים. לצד היזמים הוותיקים, אנחנו נעלה לבמה את דריה לשם ואמיל זיאדה, יזמים צעירים, שלקחו חלק בפעילות יזמית והובילו פרויקטים משמעותיים בשלב מוקדם בחייהם. 

דריה לשם (יזמים צעירים)

 יזמת צעירה בכיתה י"א. בוגרת התכנית 'עושים עסקים' של יזמים צעירים ישראל, בה מילאה תפקיד מנכ"לית. יזמה ביה"ס דיגיטלי לבני נוער במהלך תקופה הקורונה, השתתפה בתכנית הסטארט-אפים ע"ש עוזיה גליל של יזמים צעירים ישראל ובתחרות סטארט-אפים בינלאומית באסטוניה.

אמיל זיאדה (עמותת תפוח)

יזם צעיר בכיתה י"ב. הוציא לפועל את פרויקט "רמלה דיגיטלית", אשר מטרתו להנגיש טכנולוגיה ודיגיטל לתושבי רמלה ככלל, ולאוכלוסייה המבוגרת בפרט. במסגרת זו, הוביל כ-15 בני נוער נוספים, חניכים של נטע, שביצעו את הפרויקט יחד. 

אלה מטלון

חוקרת כלכלה ויזמות

bottom of page